SĘDZIA WYJAŚNIA: Dlaczego trzeba się spieszyć z wnioskami o podjęcie zawieszonych postępowań sądowych

Postępowanie przed sądem nie zawsze uda się przeprowadzić bez żadnych przerw. Szczególnie bierność pracodawcy lub jego pełnomocnika już przed nowelizacją procedury sądowej (z 7 listopada 2019 r.) wstrzymać mogła postępowanie na długie miesiące. Do tej pory nawet stosunkowo powolna reakcja pracodawcy pozwalała uchronić sprawę przed zakończeniem jej poprzez umorzenie. Po ostatnich zmianach procedury podjęcia zawieszonego postępowania sądowego trzeba domagać się znacznie szybciej, ponieważ terminy na podjęcie skutecznych działań obronnych uległy znacznemu skróceniu.

Pracownicy i wolontariusze muszą zadbać o ochronę danych – 18 wskazówek wprost od UODO

Dlaczego ochrona danych osobowych w wolontariatach ma istotne znaczenie? Jakich zasad i wskazówek według UODO powinny przestrzegać organizacje zajmujące się pomocą potrzebującym?

Obowiązek corocznego przeglądu dokumentacji ZFŚS – sprawdź najnowsze stanowisko ministerstwa pracy

Co decyduje o okresie i zasadności przechowywania dokumentów związanych z przyznawaniem i realizacją świadczeń socjalnych? Kiedy pracodawca powinien usunąć dane osobowe pracownika lub innej uprawnionej osoby, która skorzystała ze świadczeń zakładowego funduszu socjalnego? Zapoznajmy się z najnowszym stanowiskiem resortu pracy na temat przechowywania dokumentacji ZFŚS.

Kogo i co skontroluje PIP w 2020 roku?

Jakie plany kontrolne ma PIP w bieżącym roku? Co dokładnie będą sprawdzać inspektorzy pracy? Pracodawcy których branż mogą spodziewać się kontroli inspekcji pracy? Jakie działania będą w 2020 roku realizowane w ramach zadań długofalowych PIP? I co będzie przedmiotem zainteresowania PIP w ramach kontroli przestrzegania przepisów dotyczących PPK? Sprawdźmy.