W ruchomym czasie pracy pracownikom też przysługuje prawo do wypoczynku

Ustalenie, czy praca była wynikiem przekroczenia normy dobowej, czy przeciętnej normy tygodniowej, powinno być dokonywane z uwzględnieniem definicji doby pracowniczej. Za taką należy rozumieć 24 kolejne godziny, począwszy od godziny, w której pracownik rozpoczyna pracę, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy.

Uproszczono procedurę zatrudnienia cudzoziemca

Obcokrajowiec, który pracuje w Polsce, będzie mógł ubiegać się o zezwolenie na pobyt oraz pracę w ramach jednego postępowania. Dokument taki będzie wydawany przez wojewodę.

TK: Choroba nie uzasadnia całkowitego wykluczenia ze służby

Automatyczne uznawanie, że każdy nosiciel wirusa HIV, osoba chora na nabyte upośledzenie odporności (AIDS) lub przewlekłe zapalenie wątroby jest całkowicie niezdolna do służby w Policji lub Państwowej Straży Pożarnej na jakimkolwiek stanowisku bez względu na stan zdrowia, jest niezgodne z konstytucją. Tak orzekł Trybunał Konstytucyjny

Od wstrzymanej wypłaty emerytury będzie można żądać odsetek

Osoby, które przed 1 stycznia 2011 r. przeszły na emeryturę i jednocześnie po 30 września 2011 r. kontynuowały pracę u dotychczasowego pracodawcy, będą mogły domagać się zwrotu zawieszonych świadczeń emerytalnych. O ich wypłatę będą mogli wnioskować w swoim oddziale ZUS.