PIT-0 - nowe interpretacje podatkowe (wideo)

Jakie jest najnowsze stanowisko organów podatkowych w sprawie zwolnień z PIT-0? Chodzi o zwolnienia podatkowe PIT-0 dla młodych, dla rodzin 4+, dla seniorów oraz o zwolnieniach dla osób powracających z zagranicy. Sprawdź poradę wideo, która to wyjaśnia.

Dodatkowa informacja o warunkach zatrudnienia dla pracownika zdalnego (wideo)

Pracownikowi zdalnemu musimy wydać dodatkową informację o warunkach zatrudnienia. Co dokładnie powinna wskazywać taka dodatkowa informacja? Wskazujemy to w ramach porady wideo.

Wzrost płacy minimalnej od lipca – jakie skutki powoduje

Po raz pierwszy od wielu lat wynagrodzenie minimalne na etacie (a wraz z nim stawka godzinowa zleceniobiorcy) wzrośnie także w połowie roku – od 1 lipca 2023 r. Zmiana ta spowoduje podwyżkę innych świadczeń i wynagrodzeń związanych z płacą minimalną.

Czy po zmianach w KP trzeba zmieniać regulamin pracy (wideo)

Na ile nowelizacja Kodeksu pracy, która weszła w życie w kwietniu wymusza zmianę regulaminu pracy? Czy w ogóle trzeba aktualizować ten regulamin? Wyjaśniamy to w ramach porady wideo.

Co dla płac oznacza koniec stanu zagrożenia epidemicznego (wideo)

Zniesienie (od 1 lipca 2023 r.) stanu zagrożenia epidemicznego oznacza ustanie przepisów covidowych - choć niektóre z nich będą jeszcze przez pewien czas obowiązywały. W wielu przypadkach nie ma już powrotu do stanu sprzed epidemii. Szczegóły wskazujemy w ramach porady wideo.

Jak udzielać zwolnienia z powodu siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych (wideo)

Od kwietnia pracownik może skorzystać nie tylko z nowego urlopu opiekuńczego, ale również ze zwolnienia zwolnienie z powodu siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych. Przygotowaliśmy więc poradę wideo, w ramach której wyjaśniamy ten temat.

Urlop opiekuńczy: w jaki sposób go udzielać (wideo)?

Kodeks pracy po nowelizacji przyznaje pracownikom prawo do nowego, bezpłatnego tzw. urlopu opiekuńczego. Komu przysługuje to nowe uprawnieie? Wyjaśniamy to w ramach porady wideo.

Informacja o warunkach zatrudnienia: jak wydawać i aktualizować (instrukcja wideo)

Obecnie musimy wydawać informację o warunkach zatrudnienia w ciągu 7 dni od dopuszczenia pracownika do pracy, a nie od zmiany umowy. Co to oznacza? I jak aktualizować informację gdy np. któraś z opisanych w niej kwestii uległa zmianie? JI co zrobić, aby potem zbyt często nie aktualizować informacji? W jaki sposób możemy w informacji odsyłać do odpowiednich przepisów? Czy można dać wszystkim jedną standardową informację? Te i inne kwestie wyjaśniamy w ramach wideo-instrukcji krok po kroku.

Wideo: pytania o umowę na okres próbny po zmianach z 2023 r.

Po zmianach kwietnia 2023 r. zmieniło się także kilka ważnych kwestii w umowach na okres próbny. Umowy te muszą (zasadniczo) trwać krócej, jeśli chcemy zawierać po nich krótkie umowy terminowe. Mamy też zmiany dotyczące zapisów w umowie na okres próbny i zmiany co do możliwości ponownego zawarcia takiej umowy. Jest też możliwość zastrzeżenia, że umowa próbna przedłuża się o czas nieobecności. Oto porada wideo, która to wyjaśnia.

Jak obecnie należy ustalać wysokość zasiłku macierzyńskiego (wideo)

Jak ustalać wysokość zasiłku macierzyńskiego po zmianie przepisów z kwietnia 2023 r.? Wyjaśnia to ekspert, Andrzej Radzisław. Obejrzyj poradę wideo.