Raport wideo o nowościach (Polski Ład, praca zdalna, emerytury stażowe, koniec epidemii)

Jakie nowości w zakresie kadr i płac mieliśmy w pierwszym tygodniu maja? Przedstawiamy raport wideo, który przygotował Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego.

Raport wideo o nowościach z ostatniego tygodnia (m.in. oskładkowanie zleceń, płaca minimalna, podatki i PPE).

Oto nagranie, które prezentuje, jakie są nowości w kadrach w końcu kwietnia 2022. Opowiada Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego.

Ruchomy czas pracy

Ruchomy czas pracy daje możliwość planowania w rozkładzie wcześniejszej pracy w kolejnej dobie pracowniczej. Co to w praktyce oznacza? Jak wprowadza się ruchomy czas pracy? I które przesunięcia nie wymagają ruchomego czasu pracy?

Ustawa o obronie Ojczyzny: nowe obowiązki pracodawcy (wideo)

Od 23 kwietnia 2022 r. obowiązuje nowa ustawa o obronie Ojczyzny. Nakłada ona nowe obowiązki także na pracodawców. Mowa tu o pracodawcach zatrudniających żołnierzy, którzy oprócz odbywania służby wojskowej są pracownikami. Oto wideoporada, która wskazuje szczegóły

Wideoporada: Polski Ład - od lipca 2022 kolejna rewolucja

W jaki sposób zmienią się zasady podatkowo-składkowe od lipca 2022 roku? Wyjaśnia ekspert Instytutu Emerytalnego.

Pracownik-rodzic i pracownik-opiekun: nowe uprawnienia (szkolenie online)

Urlop opiekuńczy, zwolnienie z powodu nagłego zdarzenia rodzinnego, zmiany w urlopie rodzicielskim i elastyczna organizacja pracy dla rodziców. Takie zmiany przewiduje rządowy projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Jakie nowe przepisy obejmą pracowników będących rodzicami lub opiekunami? Obejrzyj wideoporadę i sprawdź.

Zatrudnianie cudzoziemców – szkolenie online

O czym pamiętać i jakich błędów unikać zatrudniając osoby z zagranicy? To pytanie zadaje sobie wielu pracodawców - zwłaszcza w kontekście sytuacji za wschodnią granica. Obejrzyj szkolenie online i sprawdź, o czym warto pamiętać.

Urlop w pierwszym roku pracy – problemy z praktyki

Pracownik w pierwszym roku zatrudnienia nabywa urlop na odrębnych zasadach tzn. w wymiarze 1/12 z rocznego wymiaru po przepracowaniu każdego kolejnego pełnego miesiąca. Jak należy to rozumieć? Okazuje się, że tzw. pierwszy urlop powoduje mnóstwo problemów w praktyce. Postaramy się je rozwiązać.