Wydawanie świadectw pracy, sprostowań i kopii

Co to znaczy, że mamy 7 dni na wydanie świadectwa pracy? Kiedy wydajemy świadectwo pracy i z jaką datą, jeśli zatrudnienie kończy się w sobotę? W jakiej formie wydajemy kopię świadectwa pracy? Jak postąpić, gdy pracownik prosi o kopię świadectwa a w aktach go nie ma lub ma poważne braki? Jak oznaczyć sprostowanie świadectwa pracy? Czy zostawić błędną wersję w aktach?

Umowy terminowe: limity, przedłużenie do dnia porodu, umowa na zastępstwo i na okres próbny

Video-porady z zakresu prawa pracy - odpowiedzi na pytania Czytelników dotyczące umów terminowych.

Ewidencjonowanie czasu pracy z uwzględnieniem pracy zdalnej

Video-porady z zakresu prawa pracy - odpowiedzi na pytania Czytelników dotyczące ewidencjonowania czasu pracy.

Wideoporada: Koronawirus a urlop bezpłatny i przestój - 01.04.2020

Przepisy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa przewidują możliwość polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej. Jednak nie każdy rodzaj pracy pozwala na wykonywanie pracy w tym trybie. W takiej sytuacji pracodawcy często zastanawiają się, czy w okresie, w którym ze względu na przymusowy przestój pracownik nie może wykonywać swojej pracy, możliwe jest udzielenie mu np. urlopu bezpłatnego bądź wypoczynkowego.

Wideoporada: Jak organizować pracę w domu - 29.03.2020

Przepisy ws. szczególnych rozwiązań związanych ze zwalczaniem koronawirusa przewidują możliwość polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej. Poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o zasady organizacji pracy w domu.

Wideoporada: Czas pracy w okresie epidemii koronawirusa – 02.04.2020

Jak pracodawca powinien nadzorować wykonywanie pracy zdalnej? Czy polecenie wykonywania takiej pracy wpływa na sposób ewidencjonowania czasu pracy? I czy w związku problemami w funkcjonowaniu zakładu pracy możliwa jest zmiana przyjętego rozkładu czasu pracy?